top of page

SIK SORULAN SORULAR

BİLDİRİLİ KATILIM

S: Bildirili katılım için başvuru yapan katılımcıların kabul edilmesi dahilinde bilimsel ücreti iade edilecek mi?

C: Bildirili katılımla kongremizde sunum yapacak öğrenciler seçildiklerinde kendilerine yollanacak davetiye mektubuyla okullarından destek talep edebilirler, talepleri kabul edilmediği takdirde sadece bilimsel program ücretleri kongremizce karşılanacaktır.

S: Bildirili katılım için kaç bildiriyi kabul ediyorsunuz?

C: En fazla 10 sözlü sunum, 15 poster sunumu kabul edilecektir.

 

S: Bildirili katılım başvurum kabul edilmezse kongreye katılmak için ne yapmalıyım?

C: Bildirili katılımınızın kabul edilmediğini belirten mailde size kongreye katılmayı isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Eğer kongreye katılmak istediğinizi belirtirseniz, kongre başvurunuz bildirisiz katılıma bizim tarafımızca değiştirilecektir. Kongreye katılmak istemediğinizi belirtirseniz, ödediğiniz ücretin tamamı hesabınıza geri gönderilecektir. Eğer ki kongreye katılmak istediğinizi belirtip, sonradan kayıt iptali yaptırırsanız bütün katılımcılar için geçerli olan iptal politikası uygulanacaktır.

S: Bildirili katılım için sadece özgün araştırmalar mı kabul edilecek yoksa vaka sunumları da kabul ediliyor mu?

C: Vaka sunumları kabul edilmektedir ancak değerlendirme sırasında özgün çalışmalara öncelik verilecektir.

 

S: Öğrenci sunumları için iki kişi kabul ediyor musunuz?

C: Sözlü sunumların bir kişi tarafından sunulması gerekmektedir ve sadece sunumu yapacak kişinin bilimsel program ücreti kongremiz tarafından karşılanacaktır. Poster sunumları ise bir ya da iki öğrenci tarafından sunulabilir, iki öğrenci sunması durumunda iki öğrencinin de bilimsel program ücreti kongremiz tarafından karşılanacaktır. Ancak, poster sunumunu iki kişinin yapması ve sunumun dereceye girmesi halinde verilecek ödül değişmeyecektir ve ödül paylaşımı sunan öğrencilerin tercihine bırakılacaktır.

 

S: Bildirili katılımcılar sunumlarını İngilizce yapmak zorunda mı?

C: Kongremizi süresince Türkçe-İngilizce simültane çeviri sağlanacaktır. Katılımcılar arzu ettikleri şekilde İngilizce ya da Türkçe sunum yapabilecektir.

 

KONAKLAMA - ULAŞIM

S: Konaklama için kaç kişilik odalar olacak? 3 kişi kalmak istersek aynı odayı ayarlayabilir miyiz?

C: Odalarımız 2 kişilik ve 3 kişilik olarak planlanmıştır. Kayıt sayfasında birlikte kalmak istediğiniz kişilerin isim ve soy isimleri için bir bölüm bulunmaktadır. Birlikte kalacağınız arkadaşlarınızın bilgilerini girip konaklama biletinizi 2 veya 3 kişilik olarak satın alabilirsiniz.

 

S: Otel için ulaşımı nasıl sağlayacağız? Şehir dışından gelenler için ulaşım nasıl olacak?

C: Kongreye yakın bir tarihte lojistik ekibimiz tarafından katılımcılara gönderilecek anket sonuçları göz önüne alınarak 27 Mart 2020 sabahı belirli konumlardan (muhtemel konumlar: Dudullu Otogarı, Sabiha Gökçen Havalimanı) okulumuza servisler kaldırılacaktır.

 

S: Okul ile otel arası mesafe ne kadar?

C: Otel ile okul arası servisle 10 dakika mesafededir.

 

S: Kongrenin ilk günü şehir dışından bavulumla geleceğim. Bavulumu kongre merkezinde nereye bırakabilirim?

C: Kongremizin ilk günü şehir dışından gelecek misafirlerimiz bavullarını okulumuzdaki bavul odasına teslim edebilir. Bavul odası hizmeti ücretsizdir.

 

S: Otel için en erken ne zaman check-in yapabilirim?

C: Konaklamalı misafirlerimizin check-in işlemleri, kongrenin ilk günü bilimsel program sonrası toplu olarak yapılacaktır. Öncesinde otelde check-in kabul edilmeyecektir.

 

S: Kongre için belirlediğiniz otelde kongre öncesi veya sonrası ekstra konaklama şansım var mı?

C: Otelimiz Hilton İstanbul Kozyatağı ile ekstra konaklamalar için herhangi bir anlaşmamız bulunmamaktadır. Ekstra konaklamalar katılımcılarımızın kendi sorumlulukları altındadır.

 

KONGRE BAŞVURU

 

S: Kongreye bildirisiz katılım şartları nelerdir?

C: Kongremize bildirisiz katılım göstermek için yaş, fakülte sınırlaması bulunmamaktadır. Mezunlar, lise öğrencileri, başka bölümlerden öğrenciler kongremize katılabilmektedir.

 

S: Bildirisiz katılımcı olarak kaydımı en geç hangi tarihte yapabilirim?

C: Bilimsel programa kayıt, kongre gününe kadar devam edecektir ancak gala, konaklama ve after party kontenjanları sınırlıdır. Kontenjanlar dolduğu zaman kayıtlar kapanacaktır. Kontenjanların doluluk oranlarına dair bilgi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır. Bizi takipte kalın.

 

S: Bilimsele katılmadan sadece sosyal programa katılabilir miyim?

C: Hayır, sosyal programa katılabilmek için bilimsel programa katılmak zorunludur.

 

S: Ödeme işlemlerini nasıl yapıyoruz?

C: Sitemiz üzerinden kaydınızı gerçekleştirmeniz halinde, kayıt sırasında ekibimize verdiğiniz mail adresine hesap bilgilerimizi içeren bir onay maili gönderilecektir. Onay maili gönderildikten sonra 15 gün içerisinde eft/havale ile ücreti hesabımıza yatırmanız gerekmektedir.

 

S: Kongreye kaydımı yaptım ve ücreti gerekli banka hesabına yatırdım fakat elimde olmayan sebeplerden dolayı kongreye katılamayacağım. Kaydımı iptal edip para iadesi alma şansım var mı?

C: İptal ve iade politikamız gereğince 29 Şubat’a kadar %50 para iadesi yapılmakta, 29 Şubat’tan sonra ise para iadesi yapılmamaktadır.

 

S: Aynı banka hesabından birden çok katılımcının parasını yatırabilir miyiz?

C: Evet, yapılabilir ancak açıklama kısmında kişilerin adı, soyadı ve satın aldıkları bilet çeşitleri mutlaka belirtilmelidir.

 

S: Çalıştaylardan kaçına katılabileceğiz?

C: Her katılımcının seçeceği çalıştaya göre 1 veya 2 çalıştay seçme hakkı olacaktır.

 

S: Çalıştay kayıtları ne zaman başlayacak? Nasıl seçim yapacağız?

C: Oluşturulacak WhatsApp gruplarından sizlerle paylaşılacak bir form üzerinden çalıştay tercihlerinizi yapabilirsiniz. Çalıştaylarımızın sınırlı kontenjanları olduğu için yoğun istek olan çalıştaylarda katılımcılar formu doldurma sırası göz önünde bulundurularak seçilecektir. Seçilme işlemi sırasında erken kayıt yaptıran katılımcılarımıza ayrılmış belirli bir kontenjan olacaktır. Formun açılma tarihi önceden gruplarda duyurulacaktır.

Örnek olarak: X çalıştayının 50 kişilik kontenjanı varsa, 20 kişilik kontenjanı sadece erken kayıt olan katılımcılara açık olacaktır. Bu 20 kişilik kontenjan erken kayıt olan katılımcılara, geri kalan 30 kişilik kontenjan ise erken ve geç kayıt olan katılımcılara açık olacaktır.

 

SOSYAL

 

S: Kongreye kayıt olurken gala/after party organizasyonları için kayıt yapmadım. Kongre günü sosyal aktivitelere kayıt yaptırabilir miyim?

C: Gala, After Party organizasyonları sınırlı kontenjana sahiptir. Boş kontenjan kalması halinde kongre günü bilet satışı olacaktır.

bottom of page